Deväťnásta salónka

Advent-6-13-300x300 Deväťnásta salónka

Milí rodičia,

            Počuli ste už o technike vizualizácia? Metóda, ktorú možno poznáte aj z knihy The Secret, je zakomponovaná aj v našej pozitívnej rozprávke O Červenej čiapočke, ktorá podnázov Tajomstvo jasného želania nemá len tak pre nič za nič. V tejto NLP technike ide o to, aby si dieťa predstavilo optimálny cieľový stav. Jej princíp s návodom ako na to, napokon nájdete aj na našej stránke. Naším dnešným cieľom je poukázať na výhody tejto NLP techniky, vďaka ktorej aj Červená čiapočka znovu naplnila svoj košíček. Správna vizualizácia pomáha sústrediť sa,  zacieliť pozornosť na vytúžený cieľ. Čím viac zmyslov pri tom zapojíme, tým viac je účinnejšia. Vedeli ste, že vrcholový tenisti, no aj iní športovci vyše polovicu svojho tréningu vizualizujú a zvyšnú reálne trénujú? Naučme naše deti túto jednoduchú a účinnú techniku spoločne s Červenou čiapočkou. Dáme im tak skvelú pomôcku, ako dosahovať svoje ciele a ísť si za svojimi snami.

            Úloha pre najmenších:

            Vieš, ako Červená čiapočka našla v lese jahody? Najprv si predstavila jahodu, akú má farbu, ako krásne vonia, ako vonia, až dostala chuť sa do nej zahryznúť a zrazu bol les plný jahôd. A keďže idú Vianoce, aký darček si predstavuješ pod stromčekom? Teraz si predstav ako ten darček odbaľuješ,… aký je ťažký keď ho držíš,…. akú má farbu…vydáva aj nejaký zvuk?… Myslíš, že má aj nejakú vôňu? A teraz si už len predstav, ako sa s ním hráš a akú radosť pri tom cítiš…Pri takýchto silných predstavách svoj darček raz určite dostaneš.

Chceš vedieť, čo ešte našla Červená čiapočka? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o chutných jahodách, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete