22. salónka

23-dni-1-300x300 22. salónka

Milí rodičia,

            A opäť tu máme jednu z NLP techník, ktorú nám do rozprávky pomohol vložiť tréner neurolingvistického prístupu Peter Sasín. Táto technika dáva návod ako posilniť imunitný systém našich ratolestí. Jej princíp je opäť veľmi jednoduchý a opäť stačí len využiť hru na dobrých a na tých zlých. Stačí si len predstaviť, lepšie povedané vizualizovať ako sme sa naučili pri rozprávke Karkulka, dobré víly alebo rytierov, ktorí bojujú v našom tele ( hlavne tam kde pociťujeme bolesť)  proti bacilom, či vírusom ako zlým škriatkom. Je úplne jedno, či to budú rytieri, alebo víly, takáto rozprávková predstava sa účinku iste neminie. Možno sa návštevy u tety doktorky nevyhnete, príbeh o zlých škriatkoch, proti ktorým bojujú dobré bytosti, vám iste pomôže posilniť imunitný systém a tak podporiť a urýchliť liečebný proces vašich najmenších. Sila rozprávok je aj v dnešnej dobe neuveriteľná, tak prečo ju nevyužiť aj v mene zdravia našich detí. Skúste spojiť príjemné s užitočným a sami sa budete čudovať, ako dokáže jednoduchý príbeh ovplyvniť zdravie detí, ale aj dospelých.

            Úloha pre najmenších:

            Vieš, čo sa deje s tvojím telíčkom, keď si chorý? Napádajú ho rôzne baktérie, vírusy a zlé bacily, vďaka ktorým sa cítiš tak zle. Ale žiadny strach. Ty ich veľmi ľahko prekabátiš! Baktérie, vírusy, či zlé bacily si predstav ako zlých škriatkov, či zlodejov, alebo iných zloduchov, ktorých nik nemá rád. A teraz ti prezradím jedno veľké tajomstvo tvojho malého telíčka. Predstav si, že v ňom máš veľa odvážnych rytierov, alebo v ňom žijú samé statočné víly, prečo sa rozhodneš ty sám. No a tí odvážni rytieri, alebo statočné víly proti tým zlým škriatkom bojujú a vyháňajú ich preč z tela. Takto sa starajú o to, aby ti bolo len a len lepšie. Ako sa teraz cítiš? Lepšie, že? Toto rob vždy, keď sa začneš cítiť slabý a uvidíš, vďaka dobrým bytostiam, ktoré bojujú za tvoje telo, sa iste budeš cítiť lepšie.

Chceš vedieť, ako dopadli rytieri? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o odvážnych rytierov, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie

ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete