Šiesta salónka

Advent-6-300x300 Šiesta salónka

,,Môžeš sa rozhodnú sám, čo spravíš, sú to tvoje hračky. Nemusíš ich nikomu požičiavať…No čím viac dávaš, tým viac dostávaš…”

 

Dnes nám salónku vykúzlila rozprávka Darované hračky – Tajomstvo pochvaly

 

            Milí rodičia,

            V deň sv. Mikuláša tu máme trošku dlhší citát, ani nie preto, že by sme Vám chceli dopriať, ale pre jeho aktuálna význam. V týchto dňoch deti dostávajú samé maškrty, čo je len dobré. Deti potrebujú za poslúchanie aj odmenu, no na druhej strane ich tiež môžeme naučiť, že vedieť podeliť sa znamená byť obľúbený a mať veľa kamarátov. Veď slovo kamarát má zázračné účinky. A ak ešte im dáte možnosť slobodnej voľby, sami sa budete čudovať, akí sú zrazu veľkoristí.

            Úloha pre najmenších

            Vieš sa podeliť s kamarátmi? Výskušaj sám seba aj svojich kamošov! Zober balíček od Mikuláša, daj zopár sladkostí aj kamošom a čakaj, čo sa stane. Ak sú to dobrí kamoši, s radosťou sa s tebou podelia aj oni.

 

Chceš vedieť, ako Peťko získal kamarátov? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o delení sa, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete