,                                                                                           .

.                                            .

.                  .

....

POZITÍVNE ROZPRÁVKY

Tajomstvá šťastných detí

"Robíme detský svet krajším."

Koupila jsem cd s pohádkama a jsou báječné! :) Malučká je tak šťastná, že je ježibaba hodná a vlk taky:) Učíme se jak najít a být zdravý a spoustu dalšího. Vaše pozitivní pohádky (teď už i naše) ;) prostě zbožňujeme! Mockrát vám za ně děkuju a přeju krásné dny i za Neu a Robina, své děti:)

Vera Jenysova‎

Z pozitívnych rozprávok Vám predstavujeme:

CD-e1503484840982 Novauvodna

Pozitívne rozprávky

V Pozitívnych rozprávkach o Červenej Čiapočke či o Medovníkovej chalúpke už nie je zlý vlk, ktorý zožerie starkú, Čiapočku a potom ho treba zabiť, ani ježibaba, ktorá hádže deti do pece. Každá rozprávka má v sebe pozitívny odkaz. Šťastný koniec rozprávky pre šťastie vašich detí. Deti sa učia pozitívne nazerať na svet. Situácia, ktorá sa na začiatku javí ako problém znamená príležitosť naučiť sa niečo nové.

CD-e1503484840982 Novauvodna Bajky-1strana-300x270 Novauvodna

Bájky spod baobabu

Viete, prečo je ťava hrbatá, plameniak ružový, zebry pruhované? Alebo prečo majú hyeny malé chvosty? To všetko a ešte viac sa dozviete v Bájkach spod baobabu.

Bájky zábavne narozprával Roman Pomajbo, ktorý zapožičal svoj hlas chamtivému hadovi, smutnej ťave, prefíkanej surikate, gazele klamárke, uvrešťanej opici, maškrtnému levovi a mnoho ďalším zvieratiek z Afriky, ktoré svojimi príbehmi nie len všetkých rozosmejú, ale hlavne ponaučia. CD obsahuje 10 audio rozprávok s celkovou dĺžkou 40 min.

Bájky spod Baobabu patria do druhej série pozitívnych rozprávok. 

CD-e1503484840982 Novauvodna Bajky-1strana-300x270 Novauvodna 3p-292x300 Novauvodna

Tri prasiatka

Tri prasiatka, Muco, Buco a Kuco v podaní Igora Timka, Richarda Stanke a Adyho Hajdu si začnú stavať svoje domčeky na základe bobrovych rád. Bobrove rady sú o tom, čo je nevyhnutné na efektívnu organizáciu času. Ukážu deťom, ako sa upriamiť na tie najdôležitejšie úlohy a zorganizovať si každý deň (podľa knihy B. Tracy - Najprv zjedzte žabu). Nebude chýbať hladný vlk v podaní Mila Kráľa a pútavý rozprávač v podaní Martina Mňahončáka. Rozprávka má trvanie 24 minút a 46 sekúnd.

Ak teda chcete svojim deťom ukázať hravou formou, ako čo možno najlepšie využívať svoj čas, ako s ním múdro naložiť, aby zostalo miesto aj na hru, skúste im ponúknuť príbeh, v ktorom objavia tajomstvá múdreho bobra - tajomstvá úspešných a šťastných detí...

CD-e1503484840982 Novauvodna Bajky-1strana-300x270 Novauvodna 3p-292x300 Novauvodna Kvetulienka-obal-296x300 Novauvodna

Kvetulienka

Kvetulienka je 20 min. audio-rozprávka pre malých aj veľkých, v ktorej zázračné zrkadlo odhalí, aké je dôležité mať sa rád taký, aký som. 

Príbeh o Kvetulienke, ktorá je mimochodom dcérou Snehulienky a jej princa, nahovorili známi slovenskí herci. Tentoraz sa vám svojím príjemným hlasom prihovoria Emil Horváth, Petra Polnišová, Henrieta Mičkovicová Richard Stanke, či Ľuboš Kostelný.

 

CD-e1503484840982 Novauvodna Bajky-1strana-300x270 Novauvodna 3p-292x300 Novauvodna Kvetulienka-obal-296x300 Novauvodna Baťoviedky-199x300 Novauvodna

BAŤOviedky

Životný príbeh Tomáša Baťu  je nie len o obuvi a továrniach, je hlavne o schopnosti zlepšovať svet okolo seba. A také sú aj rozprávky – plné odhodlania, prekonávania prekážok a viery v dobro. 

Kniha je doplnená pexesom, ktoré je priamo zamerané na slová, ktoré sú pre každý jazyk odlišné. Napríklad řasy/mihalnice, bota/topánka a pod., a pribalené sú k nej tiež omalovanky, ktoré ponúkajú deťom možnosť vlastného kreatívneho stvárnenia medveďa Toma a jeho lesa Zlínovodu.

Kniha má 120 strán pre každú jazykovú verziu. Formát knihy je 13,5 x 21cm.

Prečo sú Pozitívne rozprávky pozitívne?

 • Pozitívny obsah

  V Pozitívnych rozprávkach o Červenej Čiapočke či o Medovníkovej chalúpke už nie je zlý vlk, ktorý zožerie starkú, Čiapočku a potom ho treba zabiť, ani ježibaba, ktorá hádže deti do pece. Každá rozprávka má v sebe pozitívny odkaz. Šťastný koniec rozprávky pre šťastie vašich detí. Deti sa učia pozitívne nazerať na svet. Situácia, ktorá sa na začiatku javí ako problém znamená príležitosť naučiť sa niečo nové.
 • Riešenie problémov

  Cez Pozitívne rozprávky získavate Vy a Vaše dieťa návod na riešenie niektorých problémov ako napríklad lakomstvo, chamtivosť, ohováranie, výhody z ochorenia a pod.,
 • Rozvíjanie detskej fantázie a tvorivosti

  Počúvaním Pozitívnych rozprávok sa deťom rozvíja fantázia a tvorivosť, naučia sa aj techniku správnej vizualizácie, ktorá im v živote pomôže jasnejšie stanovovať si svoje plány a ciele. Pomôže im upresniť si svoj zámer a myšlienky.
 • Techniky z NLP

  V Pozitívnych rozprávkach sú vložené aj techniky z neurolingvistického programovania (NLP), ktorých účinnosť je vedecky dokázaná a pomáhajú deťom napríklad rýchlejšie sa uzdraviť, zvládať stres alebo upriamiť svoju pozornosť na to, čo si želajú. Techniky do textov pripravil Peter Sasín, zakladateľ NLP akadémie.
 • Sociálne cítenie

  Vďaka Pozitívnym rozprávkam deti vedia rýchlejšie pochopiť dôležitosť sociálneho cítenia. Vedia napríklad ako si dávať pozor na ohováranie a klebety, poznajú účinnosť pochvaly a vedia sa deliť s inými a vážiť si veci.
 • Hlasy známych hercov

  Postavy z rozprávok pútavo nahovorili pozitívni ľudia, ktorí sú pre bežných ľudí známi a úspešní ako napr. Kramár, Tlučková, Šišková, Noga, Sládečková, Hajdu, Latinák, Kemka, Miezga, Štúr, Malachovský, Topoľský, Ondrejková, Porubjaková, Jedľovský, Roman Pomajbo, Petra Polnišová, Emil Horváth, Miľo Kráľ, Ľuboš Kostelný, Emil Horváth, Igor Timko, Martin Mňahončák, Richard Stanke, Henrieta Mičkovicová
 • Krásne originálne pesničky

  Ku rozprávke (okrem Bájok) je nahratá originálna pesnička, v ktorej je zhrnutá hlavná pointa z rozprávky.

Vďaka Pozitívnym rozprávkam deti vedia:

- Nazerať na problém ako na príležitosť. - Čím viac dám, tým viac mám. - Techniku na uzdravenie. - Techniku kotvenia z NLP. - Techniku vizualizácie. - Rozoznávať klebety. - Účinok pochvaly. - Deliť sa. - Byť spokojný s tým, čo mám. .

Čím sú Pozitívne rozprávky jedinečné?

- Sú vhodné už aj pre najmenšie detičky. - Nahovorené sú veselo a pútavo. - Ponaučenie na konci každej rozprávky. - Originálna pesnička ku každej rozprávke. - Obsahujú techniky z NLP od Petra Sasína.

Počúvaním Pozitívnych rozprávok získavate:

- Príbehy bez zla a násilia pre šťastie Vašich detí. - Návod na riešenie niektorých problémov s deťmi. - Príjemne a užitočne strávený čas. - Podnety na rozvíjanie fantázie a pozitívne nazeranie na svet. - Schopnosť vidieť problém ako príležitosť naučiť sa niečo nové. - Techniku na uzdravenie. - Techniku kotvenia. - Techniku vizualizácie. - Príjemný pocit, že som pre svoje dieťa spravil niečo dobré.