Desiata salónka

Advent-6-4-300x300 Desiata salónka

,,…Nauč sa čakať, tomu sa hovorí trpezlivosť…”

 

(Dnes nám salónku vykúzlila rozprávka Darované hračky– Tajomstvo rovnováhy)

 

            Milí rodičia,

            Jednou z krásnych vlastností, ktorá Peťkovi z našej rozprávky chýbala, je určite trpezlivosť. Poznáte to, učiť malé dieťa trpezlivosti nie je vôbec jednoduché. Najmä teraz nie, keď vaše ratolesti už netrpezlivo počítajú dni, kedy už konečne príde Ježiško, či Santa Claus. Veta trpezlivosť ruže prináša, akoby strácala pre ne zmysel, ale naozaj trpezlivosť skutočne tie ruže aj prináša  a deti sa s tým musia zmieriť. Nemôžu mať predsa všetko teraz a hneď. Aj oni sa musia naučiť čakať ako Peťko. Veď potom ich čaká sladká odmena, a nielen ich, ale aj vás…

            Úloha pre najmenších:

            Čo dostaneš pod stromček? Ani ty sa nevieš toho dočkať? Štedrý deň asi skôr nepríde, ale nezúfaj! Ešte vždy si môžeš svoj vysnívaný darček predstaviť a naplánovať si, čo s ním budeš všetko robiť. A vieš ako si skrátiš čas čakania? Zapoj sa do vianočných príprav. Pozoruj mamičku, čo všetko robí, a s radosťou jej v tom pomáhaj. Poupratuj si svoju izbičku, vytrieť staré hračky, aby si mal miesto pre tie nové, ktoré si tak veľmi želáš. Pomôž s pečením koláčikov, so zdobením stromčeka , spievajte si pri tom, smejte sa. Potom pocítiš prvé kúzlo Vianoc. Nie darčeky, ale láska a radosť je najväčší dar, ktorý si vzájomne dávate. Keď to pocítiš, nebudeš viac nedočkavý za darčekmi. Vytvoríš si tie najvzácnejšie spomienky pre svoje budúce roky, ktoré ťa zahrejú a potešia viac, ako spomienka na darček, ktorý si rozbalíš pod stromčekom.

Chceš vedieť, ako sa Peťko naučil čakať? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o trpezlivosti, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete