Dvadsiata salónka

 

Advent-6-15-300x300 Dvadsiata salónka

Milí rodičia,

            Ani my, ba ani naše deti, nepotrebujeme čakať na zázrak z vonku. My dokážeme robiť zázraky Stačí sa len rozhodnúť a využiť vnútornú silu. Vnútorná sila je predsa v každom jednom z nás a je len na nás, ako ju budeme správne využívať. Avšak deťúrence sa to musia ešte len naučiť. Naučiť sa nasmerovať to, čo nosia vo svojom vnútri, správnym smerom, aby sa stali tým, čím naozaj aj chcú. Nevýhoda klasickej Popolušky, ale aj veľa iných rozprávok, je moment zasahovania nadprirodzenej sily do osudu ľudských hrdinov. To je síce fajn, mytológia má v rozprávkach svoje právoplatné miesto a rozvíja aj detskú fantáziu, ale ako sa potom dieťa má naučiť, že nemá čakať na zázrak, ale má sa spoliehať sám na seba? V živote sa deje málo zázrakov na to, aby sme si mohli dovoliť zabudnúť na svoje vnútorné zdroje a na silu, ktorú nosíme vo svojom srdci. Práve preto, využívať silu nášho vnútra musíme naučiť aj naše ratolesti. Ak sa bojíte, že ich oberiete o ilúzie, ktoré vkladajú do nadprirodzeného sveta rozprávok, tak ich urobte hrdinami vlastného života, ktorí majú všetko vo svojich rukách a len oni sami sa môžu postarať o svoje vlastné šťastie. Po týchto slovách sa určite budú cítiť lepšie a vnútorne silnejšie.

            Úloha pre najmenších:

            Poznáš rozprávku o Popoluške? Čo by sa stalo, ak by žiadna víla neprišla a nevystrojila ju na bál? Predstav si, že ty si tá Popoluška, ktorá márne čaká na zázrak. Čo by si urobila? Určite by si nezaliezla do komôrky a nepomohla holúbkom vybrať hrach z popola, ale snažila by si sa na bál dostať za každú cenu. Ale ako? Nadýchla by si sa a spolu s našou Popoluškou by si si povedala: ,,Myslím, cítim, konám už ako princezná, stal sa zázrak, no nie kúzlom, ale to ja.” Napíš si túto vetu, a slovo princezná môžeš zmeniť za to, kým by si chcela alebo chcela byť. Hovor ju vždy, keď ti bude najhoršie. Presne tieto slová ti pripomenú, že práve ty si hrdina, hrdinkou svojho života, jedine ty sa staráš o vlastné šťastie a vždy môžeš byť tým, čím len chceš. Pamätaj, tvoj život, ako i tvoje šťastie je aj v tvojich rukách.

Chceš vedieť, ako táto veta pomohla Popoluške? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o vnútornej sile, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete