Pozitívne rozprávky darujú z každého predaja 10%

10%…..čo je to 10%? Jeden dielik z celku…pre niekoho málo zatiaľ čo pre iných mnoho. Kvapka v pohári či peha na tvári…

Už dlhšie som mala v hlave jednu myšlienku. Pozitívne rozprávky majú za cieľ šíriť pozitívne posolstvá  medzi deti a dospelých. No cítila som, že by mali pomáhať aj nejakým konkrétnym deťom, ktoré nemajú také šťastie ako naše deti. Rozhodla som sa, že vyberiem jednu organizáciu, ktorá pomáha detičkám v tých najťažších podmienkach. Ale ako na to? Najprv som si vytvorila presnú predstavu o organizácii, ktorej som ochotná posielať časť zisku z rozprávok. Mimochodom, návod k jasnému želaniu je v rozprávke o Červenej čiapočke. Takže som mala nasledovne kritéria:

  • Peniaze idú konkrétnym deťom.
  • Je preukázané načo sa peniaze použili.
  • Darovaná suma nie ani v najmenšej miere použitá na prevádzku danej organizácie.
  • Chcela som krajinu z najchudobnejších oblastí ako Afrika alebo India.

Prečo zrovna tieto kritéria? Na základe rôznych skúseností som to tak cítila. A čo som urobila potom? Vypustila som želanie do vesmíru a prestala som na to myslieť. Asi za dva mesiace mi prišla do cesty úžasná osôbka. Keď som si vypočula jej príbeh, bolo mi jasné, prečo som ju stretla.

Zrejme poznáte príbeh Dorotky Nvotovej. Pracovala 7 rokov v Nepále. Ako dobrovoľníčka pomáhala jednému detskému domovu, získala veľa sponzorov, bola oklamaná, vyšla s pravdou von aby odhalila podvody s deťmi v neapolských detských domovoch.  No kvôli afére s týranými deťmi a spreneverených sponzorských peňazí, ktoré Dorotka odhalila, stratila dôveru a prišla o väčšinu sponzorov. No pre mňa má práve takýto človek plnú dôveru. Dokázala vyjsť s pravdou von aj za cenu pošpinenia si svojho mena. Odhalila čo sa deje vo väčšine podobných zariadení, kde  využívajú naivitu zahraničných dobrovoľníkov a ich neznalosť miestneho jazyka, ktorí v najlepšej viere získavajú sponzorov pre činnosť detských domovov no hlavne vrecká ich riaditeľov.

Začala vojnu s Neapolskou korupciou, byrokraciou, inou kultúrou a riskovala tak svoj život. No i napriek všetkému sa nevzdala, a hľadá nové možnosti ako pomôcť týmto deťom. Kto iný si dá väčší pozor, ako niekto, kto sa tak veľmi popálil?

Po vypuknutí aféry v detskom domove Happy home sa Dorotke a jej priateľom podarilo zachrániť 20 detí, ktoré sú naďalej odkázané na pomoc iných. Jedno dieťa potrebuje mesačne 60€, z čoho má pokryté školné, stravu, oblečenie, zdravotnú starostlivosť a pod.

Dorotka Nvotová je človek s veľkým srdcom, bezpodmienečnou láskou k tým, ktorých spoločnosť už dávno odvrhla.

A tak časť z príjmu Pozitívnych rozprávok budem posielať detičkám v Nepále, na ktoré dohliada Dorotka Nvotová.

Viac o jej príbehu na stránke Happy home.

Viedo o kauze Happy home 

 

 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete