šestnásta salónka

Advent-6-11-300x300 šestnásta salónka

Milí rodičia,

            Niekedy sa stáva, že sa neriadime svojím srdcom, či aspoň rozumom, ale radšej sa dáme zvábiť vplyvom tých druhých a konáme podľa ich želaní bez toho, aby sme mali na pamäti tie svoje. Žiaľ, toto sa týka aj našich detí. Neraz podľahnú vplyvu svojich spolužiakov, ktorí ich nabádajú na rôzne šibalstvá, ale aj tomu nášmu. Rodičia majú často rozdielne predstavy o budúcnosti, ako ich deti. Akoby sme pritom zabúdali na našich rodičov a ich sny o našom živote, ktoré nám liezli na nervy. Niektorý rodičia si plnia vlastné sny prostredníctvom detí vo viere, že vedia čo je pre nich najlepšie. Sledujte, čo robia zo všetkého najradšej, aké schopnosti pri tom rozvíjajú. A podľa toho im navrhujte hry, výlety. V čom sú ako deti dobrý, môžu byť vďaka vám v dospelosti experti a majstri. Je jedno v akej oblasti to bude. A okrem toho budete mať záruku, že vaše deti bude naplnené svojou prácou, a tak aj šťastné. Nechajme ich kráčať svojou cestou za svojím cieľom. Môžeme ich len upozorniť, keď vybočia zo svojej cesty pre krátkodobé rozkoše, napríklad pod vplyvom ich kamarátov, alebo sladkých rečí niekoho iného.

            Úloha pre najmenších:

            Čo robíš zo všetko najradšej? Napríklad pri ktorej hre úplne zabúdaš, že si už mal skončiť? Čo dobré o sebe najčastejšie počúvaš od iných, v čom ozaj vynikáš? Napíš si s rodičmi svoje silné stránky na papier, a kľudne si k nim napíš, kde všade ich môžeš použiť. Potom sa porozprávaj s rodičmi, ako by si ich mohol trénovať, aby si bol stále lepší a lepší. Keď budeš poznať svoje silné stránky, len tak ľahko nezídeš zo svojej cesty. Vždy mysli na svoj cieľ a nikdy sa nenechaj zviesť na zlé chodníčky, ani pre šibalstvo svojich kamarátov.

Chceš vedieť, kto  si mal ísť svojou cestou? Vypočuj si bájky a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o svojej ceste, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete