Siedma salónka

Advent-6-1-300x300 Siedma salónka

,,Viete deti, ľudia sa boja toho, čo nepoznajú, tak sa o mne začali šíriť rôzne strašidelné príbehy…”

 

(Dnes nám salónku zabalila rozprávka Medovníková chalúpka– Tajomstvo pochvaly)

 

            Milí rodičia,

            V našej Medovníkovej chalúpke namiesto zlej ježibaby nachádzame len osamelú starenku, o ktorej začali ľudia šíriť hrôzostrašné reči bez toho, aby si overili ich pravdivosť. Dôvod je jednoduchý – my ľudia vieme veľmi rýchlo odsúdiť to, čo nepoznáme a vytvoriť tomu aj nelichotivú povesť. Deti potom po nás len opakujú. Preto ich veďme k tomu, aby nedali na plané reči, snažili sa poznať nepoznané a na základe toho si sami vytvorili svoj vlastný úsudok. Nešírme klebety a neohovárajme iných, ak nechcem aby to naše deti tiež robili.

            Úloha pre najmenších:

            Je niečo, čo poznáš len zo strašidelných rečí a pritom by si to mohol spoznať aj inak, povedzme osobne?  Tak sa neboj a to tajomstvo vyskúšaj! Tvoj strach sa potom určite zmení na úsmev, len čo zistíš, že žiadny dôvod na strach nie je.

Chceš vedieť, ako sa strach v úsmev premenil? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o planých rečiach, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk 

 

 

 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete