Trinásta salónka

Advent-6-8-300x300 Trinásta salónka

,,A stačí keď si ten príjemný zážitok len predstavíme, A tak si vytvoríme čarovné pršteky…”

 

(Dnes nám salónku vykúzlila rozprávka Popoluška– Tajomstvo čarovných prštekov)

 

            Milí rodičia,

            Ako ste sa už iste dočítali na našej stránke tajomstvo čarovných prštekov   je vlastne NLP technika s názvom technika kotvenia vnútorných zdrojov. Ide o to, aby sa vaša ratolesť naučila využívať svoje vnútorné zdroje. Treba si len stisnúť dva pršteky, vždy keď zažívame niečo pekné. Verte, ak si deti takto ukotvia svoje najkrajšie pocity pri krásnych spomienkach, práve  tie im budú záchranným lanom, keď im bude ťažko alebo budú rozrušené. Stačí si len opäť stisnúť dva pršteky, a okamžite sa dostanú k svojím vnútorným zdrojom zo svojich šťastných spomienok a zaplaví ich vlna príjemných pocitov. V podstate ide o naučený podmienený reflex, ktorý si môže vytvoriť ktokoľvek a využívať ho na zvládanie stresu, trémy či záťažových situácii.

            Úloha pre najmenších:

            Určite máš nejakú krásnu spomienku na okamih, keď si bol taký šťastný, ako ešte nikdy. Tak si ju teraz predstav. Čo v tej spomienke vidíš? Pridaj do nej farby, veľa svetla a napokon aj zvuky. Hrá v tvojej spomienke aj nejaká pesnička, ktorú máš rád? Usmej sa a pomysli si, ako sa pri nej fantasticky cítiš. A teraz, keď je ten pocit najlepší, najsilnejší, stisni si palček s prostredníkom. Ako sa teraz cítiš? Určite fantasticky. Toto rob vždy, keď zažiješ niečo pekné. Neskôr, keď sa tvoje pršteky naučia, že sú spolu vždy keď sa príjemne cítiš, môžeš ich použiť aj vtedy, keď ti bude ťažko. Zlé pocity strachu alebo hnevu vyženú príjemné, ktoré si si uložil vo svojich prštekoch.

Chceš vedieť, ako pršteky pomohli Popoluške? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o čarovných prštekoch, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete