Deviata salónka

Advent-6-3-300x300 Deviata salónka

„…Ja ti neublížim, len som veľmi hladný, no, som hladný ako vlk…”

 

(Dnes nám salónku vykúzlila rozprávka O Červenej čiapočke – Tajomstvo jasného želania)

 

            Milí rodičia,

            Je december a v médiách čoraz častejšie počúvame o medveďoch, ktorí sa dostali ku ľudským obydliam a zháňajú čosi pod zub. Už ste rozmýšľali, ako to vysvetliť deťom? Asi by nebolo celkom správne, zhodiť celú vinu na zlé divé šelmy, ktoré napokon ani nie sú  také zlé. Oni sú len hladné, presne tak ako vlk z našej rozprávky. A byť hladný predsa neznamená byť zlý. Naše deťúrence by mali vedieť, že aj zvieratká sú hladné. Keďže v prírode majú málo potravy, podnikajú aj návštevy ku naším kontajnerom. Možno potom ľahšie pochopia, že prírodu treba chrániť a nie eliminovať.

            Úloha pre najmenších:

            V ktorých rozprávkach sa nachádza vlk, ktorý je vykreslený ako zlý, a pritom je len veľmi hladný, čo z neho robí tú horšiu postavu v rozprávke? Ako je to potom v prírode? Kto je dobrý a kto je zlý? Vlčica, ktorá chce nakŕmiť svoje mláďatá, aby neumreli? Alebo poľovník, ktorý zastrelí jeleňa pre svoju trofej? Všetko má dve strany, nie je nič len dobré, a len zlé. Aj Červená čiapočka uznala, že vďaka tomu, že jej košíček ostal prázdny, spoznala nových priateľov, naučila sa niečo nové a nazbierala plno dobrôt. Napíš si s rodičmi situácie, ktoré sa ti najprv javili ako zlé, a neskôr si prišiel na to, že to nakoniec bolo pre teba veľmi dobré. A vždy, keď sa ti stane niečo zlé, pozrieš sa na zoznam, a budeš vedieť, že aj to zlé ťa posunie k niečomu dobrému.

Chceš vedieť, ako vĺčkov hlad dopadol? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o hladnom vĺčkovi, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk 

 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete