Tretia salónka

Advent-3-300x300 Tretia salónka

 ,,Začala som si o sebe myslieť, že som horšia ako ony a preto im musím slúžiť,”

 

Dnes nám salónku vykúzlila rozprávka Popoluška – Tajomstvo čarovných prštekov

 

            Milí rodičia,

            Ani pri všetkej svojej zlobe by macocha z Popolušky nespravila slúžku vo vlastnom dome, keby dievča poznalo svoju hodnotu. Poznať vlastnú hodnotu je pre zdravé sebavedomie nesmierne dôležité. Detská dušička si nikdy nesmie myslieť, že je horšia ako ostatní. Preto deťom neustále opakujme, ako ich veľmi ľúbime. Je dobré im pripomenú: “Aj keď san a teba hnevám, tak ťa lúbim. Len sa mi nepáči, čo si urobil.” Nehanbime sa opakovať to ani našim násťročným.

            Úloha pre najmenších

            Čo je na tbe úžasné? A v čom je skvelý tvoj braček alebo sestrička? Povedz im aj rodičom päť vecí, ktoré sa ti na nich páčia a ako odmenu sa na oplátku zase dozvieš päť vecí, ktoré sa im páčia na tebe. Zapamätajte si ich a keď vám niekto niečo zlé povie, tak si len na ne spomeň a na to zlé sa ľahko povznesieš!

Chceš vedieť, čo pomohlo Popoluške zmýšľať o sebe inak? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o zmýšľaní Popolušky, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk 

 

 

 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete