Bájky na Topkách

Bájky na Topkách…čo sa o nás píše?

Unikátne audio CD Bájky spod baobabu, zo série pozitívnych rozprávok Michaely Pribilincovej, ktoré vtipne a pútavo nahovoril známy „otec“ Roman Pomajbo.

Konečne sú tu! Bájky spod baobabu, ktoré pre vás a vaše deti s láskou a hlavne s humorom napísala Michaela Pribilincová. Po prvej sérii pozitívnych rozprávok autorka teraz prichádza s úplne novým prostredím. Už prvé zvuky bájok vás zavedú do ďalekej divočiny africkej savany, plnej zaujímavých zvieratiek, ktoré opäť nemajú len zabaviť, ale hlavne poučiť.

Možno aj vy, keď chcete ako rodič vysvetliť nejaký problém, siahate za prirovnaniami aj do sveta zvierat a tak si vypomôžete bájkou. Robíte to s vedomím, že deti zvieratká milujú a keďže najlepšia učebná metóda, akú poznáme je ilustrácia, neváhate ju použiť a vymyslíte si jednoduchý príbeh, o ktorom viete, že ho vaše deti pochopia. Presne tak rozmýšľala aj autorka Bájok spod baobabu.

Deti majú radi tajomstvá, záhady, mýty a legendy, no láka ich aj exotika a ďaleké kraje. Bájky sú aj preto spod baobabu, aby utíšili prirodzenú detskú zvedavosť a ukázali im život v srdci savany. Deti sa okrem iného dozvedia, ako africké zvieratká vyzerajú, prečo sú také, aké sú a ako im ich výzor pomáha v ich živote.

Prvoradá funkcia bájok, a to poukázať na morálne poklesky spoločnosti, sa dostáva do popredia aj tu. V každej z desiatich bájok sledujeme totiž istý príbeh, ktorý vychádza z vrodených vlastností našich hrdinov a sme svedkami, ako dej príbehu zveriaceho hrdinu formuje, respektíve morálne ho vyvíja. Na konci každej bájky nájdete totiž ponaučenie, ktoré sa dá celkom ľahko aplikovať do detského sveta. Bájky spod Baobabu riešia celkom obyčajné morálne poklesky, ktoré možno aj vy riešite so svojimi ratolesťami. A navyše audio rozprávky rozvíjajú detskú fantáziu, ktorú moderný trend televízie potláča do úzadia.

A na koho sa deťúrence môžu tešiť? No predsa na ozajstné zvieratká africkej savany, ktorých telesnú stránku dopĺňa bohatý vnútorný život so širokou paletou citov a myšlienok, vďaka ktorým sa stanú ich kamarátmi. No čakajú na nich aj mýty o pôvode ich výzoru, ktoré celkom iste pripútajú ich živelnú detskú pozornosť. Taktiež sa lákavé africké zvieratká stanú detskými hrdinami, ktorých riešenia problematických situácií budú chcieť sami aplikovať do svojho detského sveta.

Milí rodičia, ak vás článok zaujal, tak vás iste zaujmú aj Bájky spod baobabu Michaely Pribilincovej. Sú skôr pre školákov, ale určite majú čo povedať aj tým najmenším. Okrem toho, že vaše deti v zimných mesiacoch zahreje horúca africká savana, tak celkom určite ich detským uškám učaruje desať bájok s nádhernými príbehmi, v ktorých vystupujú naozajstné africké zvieratká so svojimi kladmi, či zápormi. Ak si ich chcete všetky vypočuť, stačí si ich zakúpiť na stránke www.pozitivnerozpravky.sk. S pozitívnymi rozprávkami robíte detský svet krajším.

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete