Druhá salónka

23-dni-300x300 Druhá salónka

,,Je lepšie byť zdravý ako chorý, až teraz viem čo všetko môžem robiť, keď som zdravá.”

 

Dnes nám salónku vykúzlila rozprávka Vyberám si zdravie– Tajomstvo liečivých myšlienok

 

            Milí rodičia,

            Vidieť svoje dieťa choré je asi to najťažšie čo môže rodič zažiť. No v chorobe deti môžu vidieť aj výhody tak, ako naša Zuzka. Ako proti tomu bojovať? Je tu jeden veľký nepriateľ detí s menom NUDA v postieľke. Keď sa dostaví, uzdraviť sa je po tom veľmi jednoduché – stačí sa pre zdravie iba rozhodnúť. Prvý krok k uzdraveniu, je predsa rozhodnúť sa byť zdravý. Vzdať sa výhod, ktoré nám choroba poskytuje je už potom malina.

            Úloha pre najmenších:

            Spomeň si na svoj najkraší deň, ktorý si prežil so svojimi rodičmi, či súrodencami. Ako si sa v tedy cítil? Popros mamičku a otecka, aby ti pomohli nakresliť obrázok ako ste sa v tento úžasný deň mali. Vyves si ho v izbičke, aby si ho dobre videl a vždy, keď dostaneš chuť ostať doma a neísť do škôlky, či školy i za cenu bolavého hrdielka, pozri sa naň. Chuť zostať doma s bolavým hrdielkom ťa iste prejde. Je lepšie byť zdravý ako chorý. Čo si vybereš ty?

Chceš vedieť, prečo sa rozhodla byť zdravá Zuzka? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o rozhodnutí byť zdraví, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk 

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete