Jedenásta salónka

Advent-6-5-300x300 Jedenásta salónka

,,Mala som pocit, že sa znášam a veru by som sa nechala uniesť…”

 

(Dnes nám salónku vykúzlila rozprávka Popoluška – Tajomstvo čarovných prštekov)

 

            Milí rodičia,

            Dnešný citát by sme mohli rozdeliť na dve časti. Kým v tej prvej sa hovorí pocit z krásneho sna, tá druhá akoby upozorňovala, že ten sen sa nikdy nemôže stať realitou. Ale prečo je to tak? Prečo by sme mali deťom neustále prízvukovať, že sny zostanú len snami a nikdy sa nepremenia na realitu? Prečo by sme niekedy namiesto toho im nemohli poradiť, ako tie veľké odvážne sny zmeniť na realitu? Veď niekedy stačí tak málo, aby boli aj detské sny na dosah. Niekedy naozaj stačí dieťa len nakopnúť tým správnym smerom a šťastie zo splneného sníčka sa mu zjaví na tváričke.

            Úloha pre najmenších:

            O čom snívaš ty? Tak si to jednoducho nakresli na papier. Na ďalšom papieri, ktorý si vyvesíš vedľa neho, budeš mať napísaných päť krokov, ako svoj veľký sen premeniť na realitu. Možno to bude niečo, čo sa musíš ešte naučiť, alebo niečo, čo musíš urobiť…Napíš si k tým krokom, kto ti s tým môže pomôcť. Bude to tvoja cesta, na ktorú keď sa pozrieš bude ti jasné, že ak sa budeš o to ty sám usilovať, tak sa sen stane realitou. Nikdy sa svojho sna nesmieš báť, naopak nechaj sa ním unášať. A nezabudni, jeho splnenie je aj v tvojej moci.

Chceš vedieť, ako o čom sa snívalo Popoluške? Vypočuj si rozprávku i pesničku, zameraj sa na dnešnú salónku a porozprávaj sa o tom s mamičkou a s oteckom.

 

(nezabudni si zapísať citát o snívaní, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete