ôsma salónka

Advent-6-21-300x300 ôsma salónka

,,Viac sa veselo nepreháňali po savane, ani nerobili radosť ostatným tvorom. Nikto ich totižto nemohol vidieť. Ich šťastie zmizlo s prísľubom v tme…”

 

Dnes nám salónku vykúzlila bájka Kôň v pyžame

           

            Milí rodičia,

            Tak presne takto dopadli zebry, keď pani noci sľúbili, že budú patriť len jej. Noc bola totiž zlá pani a nechcela, aby jej ,,majetok” videl aj niekto druhý. Bohužiaľ, aj v našom svete sa nájdu ľudia, ktorí chcú vlastniť ostatných a čo je ešte horšie týka sa to aj detského sveta. Či už tu ide o hračky alebo dokonca o vlastnícky vzťah ku kamarátom. Potrebu niekoho vlastniť z nás robí žiarlivých otrokov. Už aj deti musia pochopiť, že nikoho nemožno vlastniť. Skutočné priateľstvo znamená dať slobodu aj tomu druhého. Len vtedy sa dieťa môže tešiť z prítomnosti svojho najväčšieho kamaráta.

            Úloha pre najmenších:

            Ako veľmi máš rád svojho najlepšieho kamoša? Dokážeš sa hrať s inými deťmi, kým tvoj najlepší kamarát sa hrá s niekým iným. Vyskúšajte sa navzájom, či sa viete hrať aj s ostatnými kamošmi. Skúste sa dohodnúť, že sa chvíľu bude hrať s inými deťmi, a tešte sa z radosti toho druhého. Ak tomu druhému zábavu doprajete, tak ste naozajstní veľkí kamoši, ktorí prešli ozajstnou skúškou priateľstva.

Chceš vedieť, ako moc pani noci dopadla? Sleduj našu stránku, a už čoskoro budeš môcť získať Bájky spod Baobabu a vypočuť si bájku o Koňoch v pyžame.

 

(nezabudni si zapísať citát o skutočnom priateľstve, pozbieraj ich čo najviac, podľa vlastnej fantázie ich spoj do rozprávky a získaj zaujímavú odmenu)

 

www.pozitivnerozpravky.sk

Komentáre

  • Najnovšie články

  • Kategórie

  • Máte záujem dostávať najnovšie príspevky na mail?

  • Poslať info keď bude 3D kniha a nové CD na svete